8 lutego 2016 Udostępnij

Chirurgia plastyczna w Polsce

Turystyka medyczna to chyba najprężniej rozwijająca się dziedzina europejskiej gospodarki. Choć składają się na nią różne zabiegi prozdrowotne, to największym zainteresowaniem cieszą się te, z zakresu chirurgi plastycznej. Obserwując statystyki, to największymi zwolenniczkami zabiegów upiększających wykonywanych w Polsce są mieszkanki Europy Zachodniej, a więc Niemiec, Szwecji czy też Wielkiej Brytanii. Krajowa medycyna estetyczna może poszczycić się wieloma możliwościami, jednakże europejki najczęściej decydują się zabiegi zmierzające do zwiększenia oraz zmniejszenia piersi.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że czynności wykonywane pod okiem wykwalifikowanej kadry medycznej są zdecydowanie tańsze niż w krajach rodzimych. Zazwyczaj różnica w kosztach średnio wynosi 50%! Na drugim miejscu najczęściej wybieranych zabiegów, lansują się: - liposukcja, - korekcja części twarzy, - lifting. Podobnie jak w przypadku korekty biustu, cena w powyższych przypadkach jest również zdecydowanie bardziej korzystna dla pacjentek z Europy Zachodniej. Dla przykładu cena liposukcji przy użyciu innowacyjnych metod wynosi około dwa tysiące złotych, a więc równowartość 500 euro.

Tymczasem, za zachodnią granicą cena zabiegu odsysania tłuszczu jest nieco mniejsza niż osiem tysięcy polskich złotych. Należy zaznaczyć, że cena zabiegów upiększających jest wręcz nieproporcjonalna do standardów panujących w Polskich szpitalach oraz klinikach. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie ze strony międzynarodowych gości,polska medycyna estetyczna robi wszystko by dorównać europejskim standardom. W tym celu wyposaża się placówki w najnowocześniejszy sprzęt wysokiej klasy, nieustannie inwestuje się w doszkalanie i tak profesjonalnej kadry lekarskiej. W polskiej turystce medycznej drzemie ogromny potencjał, dlatego warto z tego korzystać, tym samym budując pozytywny wizerunek naszego kraju na arenie branży międzynarodowej.

Alina Dmitrzak

Chirurg plastyk. W swojej klinice przyjmuje coraz więcej turystów z zagranicy.