10 lutego 2016 Udostępnij

Turystyka medyczna najpopularniejsze zabiegi

Wydaje się, że parę lat temu rozważanie Polski jako kraju, gdzie będzie się rozwijać turystyka medyczna było abstrakcją. Jednak już od jakiegoś czasu wiele się zmienia i nasz kraj staje się coraz bardziej popularny wśród osób, które szukają dla siebie zabiegów medycznych. Z roku na rok nasz kraj ma wiele do zaoferowania wszystkim, którzy myślą o turystyce medycznej. Między innymi nasz personel medyczny jest coraz lepiej wykształcony. Znajomość języków obcych także ma tutaj znaczenie. Do tego dochodzą oczywiście świetnie wyposażone gabinety, gdzie praktycznie każdy zabieg może być wykonany. Nasze ceny także są bardzo atrakcyjne, mocno konkurencyjne w stosunku do tego co jest w innych krajach.

Przy panującym kryzysie atrakcyjność cen zabiegów ma również swoje znaczenie. I tak właśnie turystyka medyczna staje się u nas dość ważną gałęzią gospodarki. Wraz z rosnącą liczbą turystów medycznych rośnie również liczba dobrze przygotowanych placówek medycznych w naszym kraju. Wprowadza się również nowoczesne technologie, które budzą spore zainteresowanie. Oczywiście kluczem do popularności są atrakcyjne dla gości z krajów zachodnich ceny. Najczęściej można liczyć na cenę niższą o około 40% co jest już naprawdę dobrym wynikiem. Ale są także takie dziedziny i zabiegi, gdy ta cena będzie u nas niższa nawet o około 80%. Do tego musimy dołączyć standard naszych placówek i to wszystko mocno zachęca gości do tego, by w naszym kraju szukać pomocy medycznej.

Nasz personel jest coraz lepiej wykształcony, zna języki a turyści medyczni mogą bez problemu do nas dotrzeć dzięki tanim liniom lotniczym. Na szczególną uwagę zasługuje to, że wielkim zainteresowaniem cieszą się zabiegi stomatologiczne, które dla mieszkańców Europy mogą być w Polsce tańsze nawet o około 80%. Jednym z takich popularnych zabiegów będzie między innymi wszczepianie implantów. W naszym kraju za jeden implant zapłacimy kompleksowo około 3 tysiące złotych. Natomiast na zachodzie będzie to około 10 tysięcy więcej. Nasi dentyści mają masę różnych implantów sprawdzonych marek: Camlog, Astra Tech, Alpha Bio, Straumann, Osteoplant, SGS, Bicon, Nobel, 3i Biomet, Implant Direct, Neoss, IDI, Friadent Ankylos, MIS, Neoss, Osstem, Starngold i wiele innych.

Bożena Walno

Dermatolog. W swojej przychodni często wykonuje testy alergologiczne osobom z zagranicy, które chwalą sobie polska służbę zdrowia.