12 lutego 2016 Udostępnij

Popularność turystyki medycznej

Rok po roku rośnie liczba osób, które pojawiają się w naszym kraju, by korzystać z usług medycznych. Mamy kilka czynników, które o tym decydują. Na pewno dla wielu ludzi istotna będzie jakość realizowanych usług, które w naszym kraju rzeczywiście stoją na wyjątkowym poziomie. Klinki w naszym kraju mają wielu doskonałych specjalistów. Do tego dochodzą jeszcze niskie ceny takich zabiegów w stosunku do tego ile trzeba zapłacić na zachodzie. Największe zainteresowanie wzbudzają klinki, które zlokalizowane są na terenie dużych miast w naszym kraju. I to również ma swoje podstawy. Przede wszystkim ludzie pojawiają się właśnie tutaj dlatego, że mamy doskonałe połączenia lotnicze realizowane przez tanie linie lotnicze.

Dlatego można bez problemy dotrzeć do naszego kraju bez obciążania się wysokimi kosztami. Jeśli chodzi o te zabiegi, które cieszą się największym zainteresowaniem to będą to oczywiście stomatologia, rehabilitacja, chirurgia oraz chirurgia estetyczna. Obecnie polskie ośrodki cały czas idą do przodu i starają się ściągać różnych klientów z Europy Zachodniej. Wiele obiektów pragnie zdobywać sobie inwestorów, którzy będą chcieli poszerzyć działalność przez prowadzenie nowoczesnych rozwiązań i usług z zakresu medycyny. Dodatkowo takie inwestycje przekonują również gości do tego, by wybierać nasze placówki, które udoskonalają się z każdym rokiem i cały czas idą zgodnie z obowiązującymi trendami do przodu.

Może się na pierwszy rzut oka wydawać, że najbardziej liczyć się będą duże gabinety oraz ośrodki najbardziej rozbudowane. Ale tendencje są również nieco inne, ponieważ takie ośrodki lokalne również starają się działać w kierunku walki o nowych klientów. Na pewno pojawiają się także nowe usługi, które mogą turystów medycznych przyciągać. Wszystkie placówki starają się wchodzić na wyższy poziom, ponieważ jest to dla nich największa szansa na to, by cały czas się rozwijać i walczyć o przybywających z zagranicy turystów medycznych, którzy cenią sobie dobrze przygotowane placówki medyczne.

Anita Dąbrowska

Stomatolog, ortodonta. Rok rocznie leczy coraz więcej zagranicznych pacjentów.